FOTO: Čarodejnice 2019

Podobně jako loni nás provázelo 30. dubna chladné počasí, ještě před tím dokonce pršelo. O několik dní dříve ale naopak hrozilo, že bude hrozit zákaz zapalování ohňů, pro celé území republiky bylo vyhlášeno nebezpečí požárů. Nakonec jsme vatru zapálili kolem půl deváté a během půl hodiny bylo téměř po všem. K dispozici bylo jako obvykle občerstvení, nakonec dorazila celkem asi… Read more »

Čistá Vysočina – zapojte se

Nemáte v neděli do čeho píchnout? Pojďte napíchnout nějaké odpadky z příkopů kolem silnic. Hrbov a Svařenov má rezervovaný úsek od rozcestí u Laviček k Velkému Meziříčí (ale samozřejmě můžete pomoci i jinde). Mrkněte na mapu https://mapy.kr-vysocina.cz/port…/…/webappviewer/index.html… Akci zaštiťuje odbor životního prostředí ve Velkém Meziříčí, kontaktní osobou za „náš“ úsek je Pavel Oulehla mladší – tel. 702 059 553. V neděli… Read more »

Pozvánka: Jak zachránit naše lesy – přednáška a diskuse

Nově vznikající spolek Jednoměsto pořádá přednášku a diskusi na téma Jak zachránit naše lesy. Koná se ve čtvrtek 21. března 2019 mezi 17. a 19. hodinou v Jupiter Clubu ve Velkém Meziříčí. Přednáška se hodí každému vlastníkovi lesa, přednášející Doc. Ing. Radek Pokorný, Ph.D z Ústavu zakládání a pěstění lesů Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně zodpoví dotazy… Read more »

Novinky z Hrbova a Svařenova – investice a kulturní akce

S novým rokem 2019 vás možná bude zajímat i to, co se bude letos v Hrbově a Svařenově dít – ať už po stránce kulturní nebo po stránce provozní. Témata jsem v neděli probral s předsedou Komise pro místní správu Hrbov-Svařenov Vladimírem Sedláčkem. Předně se očekává schválení rozpočtu městským zastupitelstvem na návrh komise, od toho se budou odvíjet další investice…. Read more »

FOTO Maškara – 2. část (Svařenov)

Je to tady, pokochejte se další várkou fotek, tentokrát ze Svařenova. Celkem se průvodu zúčastnilo něco přes 20 masek, které vydržely procházet Hrbov a Svařenov od 10 do 16 hodin. V polovině cesty a na konci na ně čekalo občerstvení v kulturním domě (když pominu občerstvení po cestě) a posezení s kapelou až do večera. Následovat bude ještě fotogalerie ze… Read more »