Omezení pohybu jen v rámci okresu a nový nouzový stav

Od pondělí 1. 3. vstoupí v platnost nová vládní opatření proti šíření koronaviru. Ta mají za cíl radikálně omezit pohyb lidí mezi okresy a tedy i šíření koronaviru. Například sport a procházky ovšem budou povolené jen v obci (ve vašem případě tedy celém městě Velké Meziříčí). Úplně se taky zavřou školy, školky a dětské skupiny, dostupné budou jen pro pracovníky… Read more »

Registrace na očkování proti covidu-19

Je to tady, od zítřka bude dostupná vakcína pro nejohroženější skupinu lidí 80+. Od páteční 8. hodiny ranní se mohou první žadatelé registrovat na webu http://crs.uzis.cz nebo na telefonním čísle 1221. Pomoct mohou případně i praktičtí lékaři a v budoucnu možná i lékárny. Pokud máte ve svém okolí seniora, který by o očkování mohl mít zájem, ale má obavu, že… Read more »

Čarodějnice a další kulturní akce

Jistě jste zaznamenali, že s ohledem na současné podmínky (sucho i opatření proti šíření koronaviru) tradiční organizátoři pálení čarodějnic letos neuspořádali. Je nám to všem líto, ale situace si to žádá. Nejbližší další akcí je svařenovská pouť 17. 5. V tu dobu by mělo platit pravidlo, že se bohoslužby smí zúčastnit maximálně 30 lidí, a to za dodržení patřičných rozestupů…. Read more »

FOTO: Čarodejnice 2019

Podobně jako loni nás provázelo 30. dubna chladné počasí, ještě před tím dokonce pršelo. O několik dní dříve ale naopak hrozilo, že bude hrozit zákaz zapalování ohňů, pro celé území republiky bylo vyhlášeno nebezpečí požárů. Nakonec jsme vatru zapálili kolem půl deváté a během půl hodiny bylo téměř po všem. K dispozici bylo jako obvykle občerstvení, nakonec dorazila celkem asi… Read more »

FOTO: Hasičský memoriál zasloužilých členů

Ani letos se bohužel hasiči nemohli zúčastnit memoriálu zasloužilých členů ve Velkém Meziříčí. Ten se konal v neděli 5. září. Už v pátek ale při cvičení selhala motorová stříkačka. Na místě ale byli alespoň jako diváci. Rád bych ale taky upozornil, že v neděli 26. 9. se můžete přijít podívat na den otevřených dveří do hasičské zbrojnice v Hrbově, odpoledne… Read more »

POZVÁNKA: Svěcení hasičského auta

Už jsem to naznačoval v předchozích příspěvcích – hasiči chtějí u příležitosti svěcení nového automobilu ukázat občanům, jakou technikou jsou vybavení. Kromě auta totiž mají i teprve několik let starou požární stříkačku a další dvě podstatně starší – dnes už vlastně veterány PPS8 a PPS12. Kromě této techniky si budete moci prohlédnout taky nově zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici či výstavu veteránů…. Read more »

Hasičské přípravy + pozvánka

Nové zásahové auto zdejších hasičů už jste možná viděli, nově nalakovaný přívěs asi ne. Dnes ho dávali hasiči dohromady. A pozorte! Na vlastní oči budete mít možnost obojí vidět na soutěži ve Velkém Meziříčí v neděli 5. září – hasiči tam znovu předvedou soutěžní stříkačku. V neděli 26. září pak budou mít hasiči ve zbrojnici den otevřených dveří a současně… Read more »

„Nesoutěžní“ koupaliště

🏊‍♂️ Teď tu mám jedno „nesoutěžní“ koupaliště – i když na ně teď zrovna není tak docela počasí. Ovšem horký víkend se blíží, takže nestrádejte a inspirujte se. Měl jsem možnost vyzkoušet koupaliště v Kamenné kousek od Budišova. Není to přírodní rybník, ale byla by škoda tuhle nádrž pominout. 🗺 Nádrž je na okraji obce Kamenná, do které se dostanete… Read more »

Cyklovýlety a přírodní koupaliště #6

🏊‍♂️ Podíváme se na další koupací rybník – tentokrát na ten, který je nám nejblíž – „horní Palečkův rybník“. Pod tímto názvem ho aspoň známe my, ve skutečnosti je to ale Kloudův rybník. 🗺🅿️ Cestu budete jistě znát – na kopec ke kapličce, na konec asfaltky a dál rovně po polní cestě. Ta je už léty dost zničená a tak… Read more »

Cyklovýlety a přírodní koupaliště #5

🚴‍♂️🗺 Měl bych tu pro vás další cyklotrasu a zároveň koupačku v Kněžském rybníku za Netínem. Ale popořádku. 🗺 Trasa začíná klasicky v Hrbově, pojedete do Netína a mrknete se na tamní kostel a hrobku rodu Lobkowiczů. Je to při cestě 🙂 🏖🅿️ Za Netínem odbočíte k pile a po cestě až na rozcestí. Tam pak dál doleva po žluté… Read more »

Cyklovýlety a přírodní koupaliště #4

☀️🌡🗺 Počtvrté se hlásím od nového přírodního koupaliště. Tentokrát nabízím exkluzivní rybníček pod Fajtovým kopcem směrem k Martinicím. 🚴🛣 Příjezd na místo je po polní cestě od Zlatého křížku, pod železničním mostem po zelené značce až k rozcestí, kde už je potřeba pokračovat po louce až k rybníku. 🅿️ Parkování je takové pololegální – lepší je na místo nejezdit autem,… Read more »

Hrbov a Svařenov v pořadu Náš venkov

Málem bych zapomněl – koncem června ČT2 odvysílala pořad Náš venkov, jehož součástí jsem se nějakým nedopatřením stal i já a vůbec Hrbov a Svařenov. Níže nabízím odkaz ke zhlédnutí, kromě toho mluví v pořadu i zástupci Černé nebo Města Velké Meziříčí. Je to tak trochu o tom, jakým způsobem psát o obcích, jak mapovat jejich historii a jak ji… Read more »

Cyklovýlety a přírodní koupaliště #3

🏊‍♀️🚲Máme před sebou další víkend a já proto nabízím další cyklovýlet spojený s koupáním. Ten jsem před pár týdny absolvoval během měřínské pouti, takže moje kroky směřovaly jasně na měřínský Nový rybník. Tentokrát počasí asi úplně přát výletům nebude, ale třeba příští týden ano 🙂 🗺Z Hrbova se k rybníku pohodlně dostanete po silnicích třetí třídy přes Frankův Zhořec, Novou… Read more »

Cyklovýlety a přírodní koupaliště #2

❓Někdo vám tady slíbil reportáž z dalšího přírodního koupaliště… a byl jsem to já 🙂 🗺 Tentokrát si zajedeme trochu dál – do Dolní Rožínky. Nepodceňuju vás, ale pohodlnější je to autem nebo na motorce – třeba cestou ze Šiklova mlýna. Jde o zatopený lom na okraji obce směrem na Zvoli. 🅿️ Parkování je přímo u lomu, na auto prakticky… Read more »