FOTO: rozsvěcení stromku a adventní koncert

Nadílka pro děti (rozsvěcení vánočního stromku 2018) Už podruhé jsme rozsvěceli vánoční stromek u kulturního domu v Hrbově, tentokrát v neděli 2. 12. Připravena byla nadílka pro děti, občerstvení pro dospělé, ale i adventní koncert skupiny Listověj. Bohužel jsem se tentokrát nemohl zúčastnit, pár dokumentačních fotek ale pořídil pan Jiří Havelka, za což mu děkuji. Prohlédnout si je můžete tady.

FOTO: Poslední leč 2018

Více než 150 cen losovali hrbovští a svařenovští myslivci v tombole, která byla součástí tradiční podzimní Poslední leči. Kromě toho byly samozřejmě pro návštěvníky připraveny pochoutky jako srnčí guláš s chlebem, srnčí svíčková s knedlíkem, bažant na víně s vařeným bramborem a oblíbené topinky se zvěřinovou směsí. Pro zcela zaplněný sál hrála skupina Akord. V tombole vedle zvěřiny vyhrávali vylosovaní… Read more »

V pátek přednáška, v neděli rozsvěcení stromku, za týden Mikuláš

Nakupily se nám teď nějaké kulturní akce. Už v pátek se v kulturním domě koná přednáška Katky Průšové (Klimešové) na téma: Příspěvky na hospodaření v lesích, zalesňování – co a jak, a kůrovec a kůrovcová kalamita. Začíná se v 18 hodin a hlavně všichni majitelé lesů jsou srdečně zváni. Nedělní podvečer je úplně pro všechny, v 17 hodin rozsvítíme před… Read more »

Komise nebo osadní výbor?

Na jednání zastupitelstva 20. listopadu zazněl ze strany Společně VM návrh na zřízení tzv. osadních výborů namísto současných komisí pro místní správu, návrh předkládala opoziční zastupitelka Ivana Bíbrová /Spol.VM-Za Nám. a Volba pro m./, s tím, že by strana chtěla srovnat legislativu města s okolními městy, kde osadní výbory mají také. Začátek jednání provázely zmatky, protože bod nebyl zařazen na… Read more »