Pozvánka: Jak zachránit naše lesy – přednáška a diskuse

Nově vznikající spolek Jednoměsto pořádá přednášku a diskusi na téma Jak zachránit naše lesy. Koná se ve čtvrtek 21. března 2019 mezi 17. a 19. hodinou v Jupiter Clubu ve Velkém Meziříčí. Přednáška se hodí každému vlastníkovi lesa, přednášející Doc. Ing. Radek Pokorný, Ph.D z Ústavu zakládání a pěstění lesů Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně zodpoví dotazy… Read more »

Novinky z Hrbova a Svařenova – investice a kulturní akce

S novým rokem 2019 vás možná bude zajímat i to, co se bude letos v Hrbově a Svařenově dít – ať už po stránce kulturní nebo po stránce provozní. Témata jsem v neděli probral s předsedou Komise pro místní správu Hrbov-Svařenov Vladimírem Sedláčkem. Předně se očekává schválení rozpočtu městským zastupitelstvem na návrh komise, od toho se budou odvíjet další investice…. Read more »

FOTO Maškara – 2. část (Svařenov)

Je to tady, pokochejte se další várkou fotek, tentokrát ze Svařenova. Celkem se průvodu zúčastnilo něco přes 20 masek, které vydržely procházet Hrbov a Svařenov od 10 do 16 hodin. V polovině cesty a na konci na ně čekalo občerstvení v kulturním domě (když pominu občerstvení po cestě) a posezení s kapelou až do večera. Následovat bude ještě fotogalerie ze… Read more »

OPRAVA: 360stupňové video z maškary 2019

Stěžovali jste si, že vám 360stupňové video moc nefunguje. Zkuste ho na YouTube – níže. A pokud se seká, budete muset snížit jeho kvalitu – váš přístroj je na ně prostě slabý. 🙁 Prostorové 360stupňové video je konečně připravené. Ideální pro vaše mobily – na plnou obrazovku a na šířku. Prohlédněte si na videu všechny detaily!

Ke stažení: dokumenty pro vlastníky lesů

Vzpomínáte na přednášku Katky Průšové, kterou měla na podzim v kulturním domě? Úplně jsem zapomněl k tomu dodatečně zveřejnit dokumenty, které vám pomůžou se orientovat v dotačních podmínkách nebo v doporučené skladbě lesa. Nechybí ani minimální počty stromků jednotlivých druhů na jeden hektar lesa atd. Doporučuji, abyste začali nejspíš příručkou Rádce vlastníka lesa nebo souborem Příručka_Lesy.pdf a dále už podle… Read more »

Pozvánka: Maškara 2019

Blíží se nám maškara! Už 16. 2. bude maškarní průvod, o týden později v sobotu 23. 2. pak zábava. Přiložená mapka, kterou připravil Ondřej Holík, napovídá, kudy letos projde průvod. Začíná se v kulturním domě, průvod pak pokračuje po levé stran Hrbova až dolů a pak po pravé straně nazpět. Ve Svařenově pak u Pacalů pokračuje průvod nahoru na kopec… Read more »