Uzavírka mostu bude nejspíš kratší

Včera jsem vás upozornil, že 12. března se uzavře silnice z Hrbova ke krajské silnici 602. Uzavírka ale nejspíš skončí dříve než na konci prázdnin. Na žádost komise pro místní správu se tak nejspíš silnice znovu otevře 18. června tohoto roku. Městský úřad dnes na základě žádosti s upraveným termínem uzavírky zahájil správní řízení, které má uzavírku povolit. Původní žádost… Read more »

Hrbovská silnice bude do konce prázdnin uzavřená

Kvůli rekonstrukci mostku přes Lavičský potok bude zřejmě už od 12. března až do konce srpna úplně neprůjezdná silnice třetí třídy, která vede Hrbovem ke krajské silnici 602. Silnice bude u mostku obousměrně uzavřená, řidiči místo objedou přes Svařenov. Z přiloženého plánku se dá navíc vytušit, že autobusy linkové dopravy budou končit jízdu už ve Svařenově, kde budou mít kolem… Read more »

VIDEO: Maškarní zábava

Podařilo se mi zpracovat jedno speciální panoramatické video. Ideální je samozřejmě s brýlemi pro virtuální realitu, postačí vám ale i počítač nebo mobil, kterým se můžete rozhlížet po místnosti. Na pódiu vystupuje hudební skupina Hoblbýt. Nabízím až kvalitu 4K, nicméně té chvilku trvá, než se načte a i pak její plynulost závisí na vašem zařízení. Novější přístroje by s ní… Read more »

FOTO: 1. várka snímků z maškary

Zatím první várku fotek z maškary poskytl Vratislav Holík. Kochejte se! Letos jsem napočítal 18 masek, což je zatím asi nejmenší účast. I přes to se myslím akce vydařila. Průvod se tentokrát uskutečnil v sobotu 27. 1. a náhodou se tak trefil do druhého kola prezidentské volby. Sraz masek byl v 10 hodin v kulturním domě, konec průvodu byl pozdě… Read more »

Výsledky prezidentských voleb

Je rozhodnuto. Na Pražském hradě i pro dalších 5 let zůstává současný prezident Miloš Zeman. Stejně o tom rozhodli i hrbovští a svařenovští občané. Z celkových 214 oprávněných voličů odevzdalo svůj hlas 159 z nich, 1 neodevzdal platný hlas. Miloš Zeman obdržel ve druhém kole 84 hlasů, tedy 53,16 %. Druhý kandidát Jiří Drahoš pak 74 hlasů – 46,83 %.

POZVÁNKA: Maškara 2018

Maškara 2017

Letošní maškarní průvod pořádají hasiči v sobotu 27. ledna, právě v den druhého kola prezidentské volby. Následná maškarní zábava se bude konat o týden později, 3. února. Právě kvůli volbám se bohužel průvodu letos po mnoha letech nezúčastním. Prosím vás tedy, abyste fotili a natáčeli a pak mi fotky poslali. Samozřejmě poté, co odvolíte 🙂