Panoramatické video Svařenova

Konečně se mi podařilo najít si trochu času na panoramatické video, které jsem zkoušel v půlce listopadu. Nejprve se pokochejte Svařenovem. Video zapněte a pomocí myši se v něm můžete rozhlížet kolem dokola i nahoru a dolů. Nejlépe si video užijete s pomocí brýlí pro tzv. virtuální realitu, ale i na novějších mobilních telefonech.

Rozsvícení vánočního stromku

Několik desítek lidí se zúčastnilo v sobotu 2. 12. 2017 vůbec prvního rozsvěcení obecního vánočního stromku. Ten už před tím věnovali zdejší myslivci a ozdobili členové komise pro místní správu. Pro hosty bylo připraveno občerstvení a horké nápoje, děti pak dostaly dárkové balíčky. Rozsvícení doprovázel koledami taky skutečný a nefalšovaný hudebník. Fotogalerie je k dispozici tady, níže najdete i krátké… Read more »

FOTO: Slavnostní odhalení pamětní desky ke 130. výročí otevření nové školy

Hrbovští a Svařenovští odhlalili pamětní desku ke 130. výročí založení školy. Pod ní ukryli základní kámen právě z budovy někdejší národní školy a umístili do něj krátké pojednání o historii obcí i školy, současné mince, dvě fotografie a lahev slivovice. Krátce po 15. hodině předseda Komise pro místní správu Hrbov-Svařenov Vladimír Sedláček řekl pár slov o tom, proč se vlastně… Read more »

Kominické služby v Hrbově a Svařenově

V pátek 17. listopadu bude v Hrbově a Svařenově k dispozici kominická firma. Máte-li zájem o služby kominíka, objednejte si ho prostřednictvím Vladimíra Sedláčka na čísle 774 970 450 nebo na čísle pana Jiřího Havelky 602 740 866. Upozorňuji, že pokud si kominíka neobjednáte, neměl by nikdo obcházet vesnici a klepat na vaše dveře. Podomní nabídka služeb a zboží je… Read more »

Přehled nadcházejících kulturních akcí

Nyní už jsou jasné termíny nejbližších kulturních akcí v Hrbově a Svařenově, tady je přehled: – sobota 18. listopadu – odhalování pamětní desky ke 130. výročí založení školy – sobota 25. listopadu – myslivecká Poslední leč – sobota 2. prosince – rozsvěcení vánočního stromku u kulturního domu – sobota 9. prosince – Mikuláš, anděl a čerti ve vašich obývácích Doplňte… Read more »