VIDEO: Jak kůrovec hospodaří v lese pod Hrbovem

Nabízím vám srovnání stavu stejného lesa pod Hrbovem u Velkého Meziříčí v květnu 2017 a ve stejnou dobu o rok později. První video jsem natočil celkem náhodou, druhé už cíleně. Srovnání je mírně zkreslené perspektivou, nepodařilo se mi dron umístit zcela přesně do pozice jako loni. I tak je ale myslím obrázek vypovídající. Oba záběry jsou natočeny přibližně z výšky… Read more »

FOTO: skautský závod

Na 250 dětí se v sobotu 12. 5. zúčastnilo Závodu vlčat a světlušek, skautského závodu pro děti od 6 do 11 let. Ten uspořádali zdejší členové Junáku spolu s další asi osmdesátkou organizátorů. Někteří zúčastnění spali v hrbovském kulturním domě, jiní dorazili několika autobusy na místo až v sobotu. Na několika kilometrové trati rozmístili pořadatelé několik stanovišť, kde měly děti… Read more »

Velikonoce

Titulek vysvětluje vše. Přeji vám hezké svátky a dětem bohatou koledu‘ Připomínám jen, že na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma, takže až do Bílé soboty je nahradí děti se škrkačkami. Počasí sice nevypadá nijak vábně, ale posledních pár let to není překvapení. Takže nezapomeňte – v Hrbově se chodí v 6, 12 a 18 hodin, ve Svařenově vždy v… Read more »