Nabídka služeb

FOTO/VIDEO

Jak jste si možná všimli, věnuji se posledních pár let ve volném čase focení. Neskromně si myslím, že mi to občas docela jde 🙂 Rozhodl jsem se proto, že bych mohl svoje služby nabídnout i veřejně. Čemu se věnuji?

 • krajinářská fotografie – třeba žánrové snímky z obcí a jejich okolí
 • 360stupňové foto/video – speciální formát snímků a videa, který je možné na internetu prohlížet ve 4K rozlišení ve 360stupňovém zobrazení – tedy “kolem dokola” (ideální za dobrých světelných podmínek), časosběry…
 • reportážní fotografie – typicky hasičský sport, kulturní akce, taneční zábavy, obecní oslavy
 • natáčení/focení dronem – výhradně v místech, kde je to povoleno (pro tyto účely je nutná předchozí konzultace)

Nebráním se samozřejmě ani jiným foto/video disciplínám, asi bychom se domluvili i na nějaké produktové či portrétní fotografii.

 

Pokud jde o zpracování videa a audia, umím a dokážu zařídit:

 • střih a úpravu videa/zvuku
 • digitalizaci VHS/audio kazet – na flashku/popř. na CD/DVD/přes úschovnu

 

Počítače, sítě, televize, elektronika

Mnozí z vás už měli tu čest s mou pomocí – opravy pochroumaných počítačů, tabletů či mobilních telefonů. V zásadě se nebráním ničemu kromě pracnějších oprav hardwaru – nedělám například výměny displejů, základních desek a podobně, nicméně dokázal bych poradit, kde opravu záručně i pozáručně dělají (a příležitostně ji mohu asi i zprostředkovat).

Baví mě a zvládám zejména:

 • softwarové opravy – přeinstalace operačního systému, řešení chyb, které se vám při provozu počítače zobrazují, diagnostika chybových hlášení…
 • jednodušší opravy hardwaru – výhradně způsobem výměny “kus za kus” – typicky vadný disk, výměna baterie, pamětí RAM…
 • síťová řešení – malé domácí sítě kabelové/bezdrátové (WiFi), umím vám navrhnout malou domácí nebo firemní síť s automatickou zálohou na síťový disk, zapojení síťové tiskárny a její zpřístupnění na všech dostupných zařízeních
 • zálohování/obnovení dat – poradím, nastavím, doporučím vhodné zařízení/zprostředukuji nákup, obnovu dat mohu vyzkoušet zejména u smazaných a zformátovaných médií, fyzicky poškozená a zničená média spíše neopravím
 • zapojení chytrých televizí – hlavně nastavení internetu, ovšem poradím si i s naladěním DVB-T2/satelitního signálu (pozor – neinstaluji antény ani nerozvádím kabeláž po domě), nastavení další elektroniky (chytrých reproduktorů atd.)

Veškeré služby poskytuji spíš příležitostně, protože nejde o mou hlavní pracovní činnost. I proto se na ceně můžeme domluvit individuálně a termín opravy/návštěvy kvůli konzultaci a diagnostice bychom skloubili s mojí návštěvou Hrbova, aby nikomu nevznikaly další zbytečné náklady.

Opravy zařízení mohu provádět buď na místě (pokud je to možné a nutné) nebo si je mohu odvézt s sebou a opravit v mezičase v Praze.