Pomoc po požáru haly

V pátek 1. dubna vzplanul v dílně Josefa Pacala z Hrbova rozsáhlý požár, který během krátké chvíle prakticky zničil celou halu, poškodil vybavení dílny a zničil řadu sbírkových motocyklů Jawa. Oheň přitom zranil jednoho z dalších hrbovských občanů, který se zapojil do hašení ještě před příjezdem hasičů.

Uchránit další majetek rychle pomohlo 7 jednotek hasičů z blízkého i vzdálenějšího okolí. A pomáhali taky jeho kamarádi ze sboru hrbovských a svařenovských hasičů, kterého je sám Josef Pacal dlouholetým členem jako strojník. Těm všem patří velký dík.

Josef Pacal v dílně ale provozoval svou živnost a požárem tak z hodiny na hodinu ztratil velkou část nářadí, přípravků i strojů. Škodu vyšetřovatelé předběžně vyčíslili na 2 miliony korun. Je proto jasné, že teď bude potřebovat další pomoc.

Komise pro místní správu se tak spolu s místním sborem dobrovolných hasičů domluvila, že nechá prostřednictvím městského úřadu ve Velkém Meziříčí vyhlásit veřejnou sbírku.


Pokud můžete a chcete, na číslo tohoto účtu:

123-5475910297/0100

můžete poslat libovolnou finanční částku a Josefu Pacalovi a jeho rodině pomoct alespoň v začátku. Sbírka začíná oficiálně ve čtvrtek 14. dubna.

Zároveň je možné složit hotovost na pokladně Městského úřadu Velké Meziříčí.


Detailní informace ke sbírce najdete zde, pro případné další dotazy kontaktujte zástupce města. Buďte prosím opatrní a číslo účtu si dobře zkontrolujte, ideálně ještě porovnejte zde uvedené číslo s tím na webu města, aby vše bylo aktuální.

“Děkujeme za pomoc a ochotu při zřízení tohoto účtu starostovi města panu Kaminarasovi a paní Pólové, vedoucí finančního odboru,” uvedl předseda komise pro místní správu Vladimír Sedláček.

I já se přidávám předem s poděkováním za vaši pomoc.

Archiv příspěvků

1 thought on “Pomoc po požáru haly

  1. Pingback: FOTO a VIDEO: hasičský “Memoriál” – Hrbov-Svařenov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + 12 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..