Výstraha před velmi silnými bouřkami

Silná bouřka, která se přemisťovala až nad Velké Meziříčí dnes odpoledne, zdroj: ČHMÚ

Meteorologové dnes (ve středu 29. června) varují před velmi silnými až extrémními bouřkami, které s sebou mohou přinést prakticky všechny nebezpečné jevy – silný vítr (v nárazech 90 km/h), prudký déšť, kroupy velikosti nad 2 cm (i kolem 4 cm) a nebezpečné elektrické výboje.

Výstraha platí až do noční 3. hodiny s tím, že po 18. hodině už se dají bouřky v celé oblasti (na Velkomeziříčsku) očekávat s vysokou pravděpodobností.

Meteorologové dopručují:

Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Připomínám čísla záchranných složek

Hasiči: 150

Záchranná služba 155

Policie 158

V případě výpadku signálu vašeho operátora volejte odkudkoli linku 112

Archiv příspěvků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..