Uzavírka mostu bude nejspíš kratší

Uzavírka silnice z Hrbova k silnici 602

Včera jsem vás upozornil, že 12. března se uzavře silnice z Hrbova ke krajské silnici 602. Uzavírka ale nejspíš skončí dříve než na konci prázdnin. Na žádost komise pro místní správu se tak nejspíš silnice znovu otevře 18. června tohoto roku. Městský úřad dnes na základě žádosti s upraveným termínem uzavírky zahájil správní řízení, které má uzavírku povolit.

Původní žádost společnosti DOKA, která kolem mostu přes Lavičský potok a na objízdné trase postaví dopravní značení, počítala s termínem uzavírky mezi 12. březnem a 31. srpnem 2018. Komise pro místní správu Hrbov-Svařenov ale argumentovala tím, že je nemyslitelné, aby byla silnice tak dlouho uzavřena. “Oprava tohoto malého mostku v trvání 6 měsíců značně znepříjemní život občanů na objízdné trase přes obec Svařenov” uvedla komise. Problémem má být hlavně vzdálenost autobusové zastávky pro hrbovské občany. Ta bude od 12. března pouze na návsi ve Svařenově a autobusy se budou otáčet právě tam. Do Hrbova autobusy zajíždět nebudou.

Svařenovská náves navíc loni dostala nový asfaltový povrch a otáčení autobusů – podle komise až 8x denně – povrch znovu poškodí.

Naposledy bylo napojení na krajskou silnici kvůli její opravě krátkodobě uzavřené v roce 2008. O dva roky později pak přes obě obce vedla objížďka, po které tehdy zůstala poškozená i silnice spojující Svařenov se silnicí 602. Kraj Vysočina, který ji má na starost, pak provedl její dílčí opravy v dalších letech.

Archiv příspěvků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 11 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..