FOTO: dětský den

Dětský den 2016 - sokolník a sova pálená

Dětský den 2016 – sokolník a sova pálená

Letošní dětské odpoledne tentokrát uspořádali hrbovští a svařenovští myslivci v neděli 19. června. Oproti předchozím sportovněji založeným akcím byla tato spíše naučná. Na několika stanovištích se děti mohly seznámit s prací myslivců a vyzkoušet si svoje znalosti o fauně i flóře. Na závěr stezky si pak mohly vysoutěžit plyšáka.
Na naučné stezce myslivci připravili stanoviště s ukázkou vycpanin a výroby nožů, stánek s odléváním zvířecích stop, s poznáváním rostlin a ryb, vzduchovkovou střelnici ale také stanoviště sokolníka ze záchranné stanice ptáků. Ten měl s sebou poštolku obecnou, raroha velkého, sokola stěhovavého, káni harrisovu, sovu pálenou a sýčka. Některé dravce si děti mohly i podržet.

Dětský den 2016 - hod na plyšáka

Dětský den 2016 – hod na plyšáka

I když soutěžení nebo i závěrečnou ukázku práce myslivců se psy chvílemi přerušoval déšť, měli organizátoři připravený doplňkový program uvnitř domku na hřišti. Dospělým pak přišlo vhod občerstvení, jehož zlatým hřebem bylo grilované divoké prase.
Organizátorům se také podařilo oslovit tolik sponzorů, aby si ze závěrečného losování mohlo každé dítě odnést nějakou maličkost.

Archiv příspěvků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..