Odstranění kolotočů

Kolotoče v hrbovském a svařenovském parčíku o víkendu odstraňovali členové místní správy. Jejich osud posledních několik týdnů řešilo i město. Atrakce v obou parčících totiž nebyly atestované a město proto nechtělo nést odpovědnost za jejich provoz. V případě, že by se na atrakcích zranilo některé z dětí, by totiž právě městská správa mohla být za zranění odpovědná. Odmontované atrakce by proto podle posledních informací měly být nabídnuty k odkupu občanům.

Právě kolotoče nechali místní nainstalovat už před desítkami let. Houpačky nebo skluzavky jsou ale novější a nutnými opravami prošly i v minulosti kolotoče. Protože ale v novém sportovním areálu zřídila komise pro místní správu také dětské hřiště, rozhodlo se město staré atrakce odstranit.

Nové dětské hřiště postupně komise budovala od loňského podzimu. V poslední době na něm přibyl basketbalový koš, stůl na ping pong, tabule na malování nebo stroj na cvičení. Vedle toho mohou děti i nadále využít asfaltovou plochu za hasičskou zbrojnicí, kterou si místní část pronajímá hlavně kvůli výjezdu hasičského auta z garáže. V minulosti bývalo hřiště také za budovou někdejší školy. Tato plocha už je ale v soukromých rukách.

Podle posledních zpráv pravděpodobně ve Svařenově zůstane už jen skluzavka, komise ale musí opatřit dojezdovou plochu pískovištěm.

Odstraňování kolotočů nafotil reportér na místě Jakub Kučera.

Archiv příspěvků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − 4 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..